Fleet - Nowy IDE od Jet Brains

Fleet uruchamia się jako pełnoprawny edytor z kolorowaniem składni, prostym uzupełnianiem kodu i wszystkimi innymi funkcjami, których można oczekiwać od edytora.

Fleet to także w pełni funkcjonalne IDE, które oferuje inteligentne uzupełnianie, refaktoryzację, nawigację, debugowanie i wszystko inne, do czego przyzwyczaiło nas IDE - wszystko to za pomocą jednego kliknięcia przycisku.

Fleet jest poliglotą

Programiści często korzystają z wielu technologii w ramach jednego projektu. Fleet to IDE, które umożliwia wsparcie dla wielu technologi w jednej aplikacji. Fleet wspiera m.in. JavaScript, TypeScript, Java, Kotlin, Python, Go, Rust czy JSON.

W przyszłości Fleet będzie wspierał również: HTML, PHP, C++ i C#.

Tux, the Linux mascot

Rozproszona architektura

Fleet został stworzony od podstaw, aby zaspokoić potrzeby programistów, którzy nie zawsze pracują z lokalnymi projektami. Dzięki rozproszonej architekturze Fleet nie ma znaczenia, czy projekt jest lokalny, w kontenerze, czy w innym kraju, oddalonym o tysiące kilometrów. Dzięki zwirtualizowanemu systemowi plików Fleet może równie dobrze pracować z projektami lokalnymi, jak i zdalnymi.

Architektura systemu Fleet jest rozproszona, podzielona na frontend, backend, serwer przestrzeni roboczej i obserwatora systemu plików. Dzięki temu Fleet może być uruchamiany w sposób rozproszony, co pozwala na realizację scenariuszy, w których analiza i inne operacje mogą być wykonywane na przykład na zdalnej maszynie.

Współpraca z innymi

Fleet został stworzony z myślą o współpracy. Umożliwia łatwą współpracę nad projektem, niezależnie od tego, czy jest on lokalny, czy zdalny. Zapewnia możliwość jednoczesnej pracy nad tymi samymi lub różnymi plikami, uruchamiania testów, dostępu do terminali i innych rzeczy, których można oczekiwać od IDE do współpracy.

Tux, the Linux mascot

Co dalej?

Obecnie Fleet jest w fazie zamkniętych testów. Niestety nie mam jeszcze dostępu do aplikacji, a bardzo chciałbym już sprawdzić jak się spisuje. Na oficjalnej stronie JetBrains można zapisać się do listy. Przy odrobinie szczęścia dostaniesz link z aplikacją do pobrania i testowania.

Zróbmy razem fajną stronę dla Twojej firmy

Nie masz strony internetowej, albo potrzebujesz zmian na swojej aktualnej?

Podaj swój numer telefonu, oddzwonię do Ciebie i porozmawiamy.