Grudniowe zmiany na stronie

W listopadzie poświęciłem trochę czasu na zmianę wyglądu strony internetowej marcinzogrodnik.pl

Postanowiłem po raz kolejny pobawić się stylami na na stronie marcinzogrodnik.pl i stworzyć nową wersję strony, już na rok 2021.

Typografia

Praktycznie całkowicie zrezygnowałem z czcionki o nazwie Quincy CF, która przez długi czas gościła na stronie jako nagłówki. Obecnie tylko logo wykorzystuje ww. czcionkę.

Obecna czcionka to Montserrat, która jest bardzo popularna. Odpowiednie dobranie rozmiarów oraz kolorów jest kluczowe, aby czcionka wyglądała dobrze na stronie internetowej.

Kolory

Kolory nie zmieniły się w ogóle, podoba mi się obecne połączenie, nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek zmienił obecne kolory.

Nowości

Pasek długości wpisu

Strona artykułu, oraz strona projektu posiada dodatkową funkcję, która informuje użytkownika o % przeczytanego tekstu. Przewiń stronę w górę i dół, zobaczysz, że czerwony pasek na górze strony zacznie zmieniać swoją szerokość.

Strona główna

Strona główna również została zmieniona, wszystkie sekcje napisałem na nowo, z nowymi stylami. Uwagę mogą przyciągnąć przyciski, które nie wyglądają na standardowe, myślę, że to fajne urozmaicenie, oraz wyróżnienie się na tle konkurencji.

Nowe podstrony

Darmowa wycena strony, oferta - mentoring oraz oferta - opieka nad stroną to nowe podstrony.

FAQ

Na stronie głównej pojawiła się nowa sekcja - "Najczęściej zadawane pytania", pytania te są oczywiście związane z nowym projektem strony internetowej.

Podsumowanie

Strona w dalszym ciągu pozostała minimalistyczna, układ strony jest prosty, czytelny i mam nadzieję, że zostanie na dłużej.

Jeżeli znajedziesz jakiś błąd na stronie, coś się źle wyświetla, to proszę napisz do mnie kontakt@marcinzogrodnik.pl