Jaki hosting dla małych i średnich firm?

Hosting strony internetowej to ważna kwestia internetowej prezentacji firmy. Skupimy się dziś przede wszystkim na dedykowanych ofertach pod strony WordPress oraz statyczne strony JAMstack.

Hosting strony internetowej to ważna kwestia internetowej prezentacji firmy. Skupimy się dziś przede wszystkim na dedykowanych ofertach pod strony WordPress oraz statyczne strony JAMstack.

Hosting WordPress

Home

WordPress to popularny system zarządzania treścią, który wymaga serwera PHP do działania. Pierwsze dwie opcje z poniższego porównania ofert home.pl są bardzo atrakcyjne. Dla małej i średniej firmy 25 czy 50GB na dysku SSD jest w zupełności wystarczające.

Jedynym minusem najtańszej opcji jest brak dostępu SSH, która może być przydatna dla osób odpowiedzialnych za rozwój strony internetowej.

Zwróć uwagę na cenę, która jest promocyjna dla nowych klientów aż o 91%. Odnowienie usługi to spory wydatek.

Dla prostej strony wizytówki z blogiem polecam opcję Hosting WordPress SSD Start.

home.pl - Hosting WordPress

Cyber_Folks

Mój ulubieniec, bardzo profesjonalna pomoc techniczna, która nigdy mnie nie zawiodła. Podobnie jak w przypadku home mamy do wyboru kilka opcji.

Pierwsze dwie opcje są raczej dla osób, które same chciałyby się nauczyć jak działa hosting, pobawić się ustawieniami itp. Limitowany transfer danych nie jest kuszący dla firm. Odpuszczamy.

Opcja wp_GO! z 20GB przestrzeni jest droższa od konkurencji home, jednak odnowienie jest tańsze. Poza tym cyber_folks oferuje serwer LiteSpeed z modułem LiteSpeed Cache, dzięki któremu strony są cacheowane szybciej przy mniejszym obciążeniu serwera. Serwer REDIS, dzięki któremu zwiększasz wydajność, redukując „twarde” odwołania do bazy nawet pięciokrotnie. Idelny dla mocno obciążonych stron.

nazwa.pl

Ostatnią firmą, którą polecam jest nazwa.pl, która oferuje dużo większą przestrzeń dysków, zaczynając od 100GB (niestety nie ma informacji czy jest to SSD).

Nazwa.pl wykorzystuje CloudHosting, oparte o technologię chmury obliczeniowej, to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające wysoką szybkość działania, skalowalność zasobów oraz reakcję na awarie w ułamkach sekund. W chmurze nazwa.pl każda strona WWW obsługiwana jest jednocześnie na kilkuset serwerach, dzięki czemu niezależnie od pory dnia i nocy wszystkie serwisy WWW działają z maksymalną możliwą szybkością.

Hosting statycznych stron JAMstack

Strona marcinzogrodnik.pl to statyczna strona JAMstack, która nie potrzebuje drogiego serwera PHP, ponieważ nie wysyłam żadnych zapytań do bazy danych. Statyczna strona internetowa to zwykłe pliki HTML, CSS oraz JavaScript, które są bardzo lekkie i nie wykorzystują dużo zasobów.

Tutaj mogę polecić tylko jedną firmę - Netlify, która posiada wszystko, aby za darmo hostować statyczną stronę internetową. Netlify jest skupiony na JAMstack, dlatego każda strona korzystająca z ich usług jest piekielnie szybka, co znacząco wpływa np. na pozycje w Google.

Podsumowanie

Oferta Cyber_folks jest moim zdaniem bardzo dobra, polecam osobom, którym zależy na szybkości strony internetowej WordPress. Jeżeli zależy Ci na jeszcze szybszej stronie internetowej, bardziej zaawansowanej - wybierz JAMstack. Nie zapłacisz wtedy ani grosza za hosting, a strona będzie o 10x szybsza od WordPress'a.