Małe zmiany na stronie

Lubię co jakiś czas zmienić coś na swojej stronie internetowej, ostatnio mniej się tutaj działo, dlatego postanowiłem odświeżyć wygląd strony głównej, oraz innych widoków.

Gatsby

Pewne rzeczy się nie zmieniaja, nowa strona została zaktualizowana do najnowszej wersj Gatsby, w dalszym ciągu jest to statyczna strona internetowa JAMstack.

Tailwind

Nowością jest implementacja tailwindcss, jest to framework do stylowania strony. Wcześniej do każdego komponentu musiałem utworzyć osobny plik scss i ręcznie pisać style, tailwindcss zaoszczędził mi sporo czasu, teraz dodaję tylko wybrane klasy bezpośrednio do html i dzieje się magia.

<div className="max-w-2xl mx-auto flex justify-between items-center border-b pb-10"> <p>Tutaj jakiś paragraf</p> </div>

Tutaj przykładowe wykorzystanie tailwind’a w React. Nazwy klas są bardzo intuicyjne, poza tym dokumentacja jest bardzo dobrze napisana.

Gilroy

Dobry font na stronie to podstawa, Gilroy to moim zdaniem najlepszy font pod nagłówki na stronę internetową!

Tagi

Dodałem tagi do postów, będzie to trochę działać na zasadzie kategorii, każdy wpis to maksymalnie 3 tagi.

Brak CMS

Poprzednia strona korzystała z Dato CMS, systemu zarządzania treścią. Dodawałem nowe posty, realizacje czy opinie klientów. Wciąż polecam ten system i wykorzystuję go na stronach klientów, jednak w moim przypadku taki system jest zbędny. Mam otwarty kod, często dokonuję zmian więc logiczne wydaje się wykorzystanie innego sposobu, który równie dobrze się sprawdza, czyli prosty markdown.

Podsumowując

Nie ma fajerwerków i taki był zamysł, ma być przede wszystkim prosto i przejrzyście. Na stronie głównej tylko te informacje, które zaciekawią nowych potencjalnych klientów. Szybkość strony zawsze była i będzie dla mnie kluczowa, obecna strona internetowa marcinzogrodnik.pl ma 100 na 100 punktów w każdym teście Google Lighthouse.

Zróbmy razem fajną stronę dla Twojej firmy

Nie masz strony internetowej, albo potrzebujesz zmian na swojej aktualnej?

Podaj swój numer telefonu, oddzwonię do Ciebie i porozmawiamy.