Wyznacz sobie cel na 2021 rok i realizuj go

Wyznaczanie celów w życiu jest bardzo istotne. Rok 2021 daje kolejne możliwości, których nie możemy zmarnować. Jeżeli jeszcze nie masz celu na rok 2021, to jak najszybciej postaraj się go zdobyć.

Cel na rok 2021

Przed nami kolejne 12 miesięcy, tylko od nas zależy jak wykorzystamy ten czas. Ostatnio jesteśmy mocno ograniczani, więc planowanie podróży dookoła świata jest pomysłem mało realnym.

Każdy duży cel składa się z wielu małych sukcesów oraz porażek, musimy mieć na uwadze to, że nie zawsze sprawy idą po naszej myśli, musimy być na to przygotowani. Myślę jednak, że każde potknięcie czegoś uczy, szczególnie gdy robisz to po raz pierwszy.

Moim długoterminowym celem jest rozwinięcie firmy oraz zwiększenie zasięgów strony internetowej. Jest to cel, który nie ma daty końcowej, ponieważ takie cele trzeba rozwijać cały czas.

Marcin Zogrodnik - Skuteczność w roku 2020

Przez ostatni rok ponad 9200 ludzi zobaczyło moją stronę w wynikach wyszukiwania, w link kliknęło tylko 217 osób, co daje nam zaledwie 2.3% CTR (współczynnik klikalności). Nie ma co ukrywać, jest to słaby wynik, więc już wiesz, dlaczego poprawa CTR jest moim celem numer jeden. Więcej odwiedzających moją stronę = więcej potencjalnych klientów zainteresowanych moimi usługami tworzenia stron internetowych.

Ilość kliknięć to nie wszystko, jeszcze ważniejsza jest zawartość. Użytkownik odwiedzając moją stronę musi dostać informacje, których szuka. Tylko wtedy można mówić o dobrze prowadzonym blogu w wybranej tematyce. Jest to kolejny mniejszy cel, czyli dodawanie wartościowej treści. W tym celu stworzyłem nowy dział Front End / Programowanie, który mam nadzieję poprawić wynik CTR. Pytanie, czy większa ilość osób odwiedzających treści z działu Front End to moi potencjalni klienci? Odpowiedź brzmi nie. Porady, które tam dodaję są dla osób, które same chcą spróbować swoich sił w tworzeniu stron internetowych.

Pozostaje więc główny dział blog, w którym będę dodawać treści dla osób zainteresowanych usługami stron internetowych WordPress czy JAMstack, plus tematy poboczne.

Etat + własna działalność

Praca na własny rachunek + pełny etat dla zagranicznej firmy to nie łatwa sprawa. Ostatnie kilka miesięcy to kompletny brak work life balance, nad czym mocno ubolewam. Praca po 10-12 godzin dziennie może doprowadzić do wypalenia zawodowego, mało tego w weekendy również pracuję. Na chwilę obecną nie przekłada się to na zyski. Dzieje się tak dlatego, że buduję swoją "markę" w Polsce, i jak widać po wcześniejszym CTR, mało osób wie, że tworzę strony internetowe.

Cel to rozwój

Jak widzisz wszystko to o czym napisałem można podsumować jednym wyrazem - rozwój. Nie lubię stać w miejscu i chciałbym jeszcze w tym roku zrezygnować z pracy na etacie, i skupić się tylko i wyłącznie na swojej działalności i własnych klientach.

zogdev.co.uk

Nie byłbym sobą, gdybym nie robił kilku rzeczy na raz. Rynek Brytyjski to wciąż ciekawe projekty oraz klienci, dlatego w lutym znów ruszam w tamte tereny. Brytyjski odpowiednik strony marcinzogrodnik.pl to zogdev.co.uk, który będzie reaktywowany.

Lokalny projekt

Za 2-3 miesiące startuje kolejny projekt, o którym nie mogę jeszcze dużo powiedzieć publicznie. Będzie to projekt kierowany głównie dla Śląskich firm, które chciałyby wykorzystać potencjał JAMstack na swoich stronach. Stay tuned.

Podsumowanie

Promocja swoich usług to główny cel na rok 2021, jestem bardzo podekscytowany dodatkowymi projektami, czyli katowice.dev oraz zogdev.co.uk, mam nadzieję, że starczy mi czasu, oraz chęci, aby wszystko sprawnie funkcjonowało.

Napisz w komentarzu jakie są Twoje cele na rok 2021. Możliwe, że uda nam się stworzyć coś fajnego razem! Jeżeli masz pomysł, który wymaga wiedzy techniczej z zakresu stron internetowych lub sklepu, to napisz do mnie.