S.A.L - MET

S.A.L - MET to projekt strony internetowej WordPress z unikalnym, responsywnym motywem graficznym.

Strona sal-met.com wymagała odświeżenia, strona główna była bardzo prosta, nie zawierała praktycznie w ogóle tekstów, słów kluczowych, ani obrazków. Była to typowa strona z darmowym motywem, która zamiast przyciągać klientów, skutecznie ich zniechęcała.

Kontakt

Pana Łukasza znalazłem na jednej z grup na facebooku, dodał komentarz do posta, w którym ktoś ogłaszał, że tworzy strony internetowe (tak, ukradłem komuś klienta).

Zaoferowałem dwa rozwiązania, pierwsze to strona internetowa WordPress, oraz statyczna strona JAMstack. Dowiedziałem się, że obecna strona wykorzystuje już system WordPress, więc wybór był oczywisty.

Oczekiwania

Kolejnym krokiem było dokładne zrozumienie potrzeb pana Łukasza, zależało mu na poprawie swojej pozycji w Google. Stara strona, jak wspomniałem wcześniej nie była w ogóle przemyślana, tekst na obrazkach w karuzeli zdjęć jest obecnie najgorszym rozwiązaniem na stronach internetowych, roboty Google nie czytają tekstów z obrazków!

Wyjaśniłem o co dokładnie w tym chodzi, jak ważna jest strona główna oraz teksty, jak ważne są słowa kluczowe, przedstawienie swoich produktów, wykonanych prac, oraz jak ważny jest łatwy dostęp np. do formularza kontaktowego na stronie głównej.

Zaproponowałem stworzenie nowego motywu strony sal-met.com.

Nowy motyw WordPress

Stworzyłem wstępną grafikę w programie Figma, wykonałem zarys strony głównej, którą podzieliłem kilka sekcji. Postanowiłem pozostać przy wcześniejszych kolorach czyli biały + niebieski (z różnymi odcieniami). Po kilku dniach wróciłem do pana Łukasza z grafiką, którą od razu zaakceptował.

Uważam, że nowy motyw jest prosty, ponieważ branża nie wymaga "fajerwerków" na stronie internetowej. Grupa odbiorców sal-met.com to nie są osoby, które patrzą wyłącznie na grafikę, dlatego postawiłem na minimalizm. Projekt graficzny zatwierdzony, to kodujemy!

WordPress

Projekt nie wymagał zbyt dużo pracy programistycznej, stworzyłem nowy template strony głównej, podłączyłem wtyczkę ACF, więc wszystkie teksty oraz obrazki można edytować z poziomu administratora.

Dodatkowo stworzyłem nowy wygląd dla kategorii Realizacje, w których dodawane są informacje na temat klienta, wykonanej usługi, oraz rok realizacji. Jest to lekko zmieniony styl zwykłego wpisu blogowego.

Docelowo każda nowa realizacja będzie dodawana na stronę właśnie w formie nowego wpisu, dobrze opisany projekt z odpowiednimi słowami kluczowymi powinien skutecznie podnieść stronę w wynikach wyszukiwarki Google.

Wersja Niemiecka

Wykonana przeze mnie strona internetowa będzie również dostępna w języku Niemieckim, jednak na innej domenie.

Opinia klienta

Pan Marcin zgłosił się do mnie z ofertą nowej strony internetowej WordPress. Po wstępnej rozmowie dostałem grafikę, która bardzo mi się spodobała. Od razu przeszliśmy do realizacji. Doradził mi również jak nowa strona główna S.A.L - MET powinna wyglądać, aby dobrze się pozycjonowała w Google. Jestem w pełni zadowolony z pracy i polecam jego usługi stron internetowch WordPress.

Podsumowanie

Szybki i fajny projekt, pan Łukasz chętnie wysłuchiwał moich rad, które skutecznie realizowaliśmy tworząc stronę sal-met.com.