O mnie

Kim jestem? Jak pracuję oraz co lubię.

Cześć 👋🏻

Nazywam się Marcin Zogrodnik i jestem programistą Front End. Tworzeniem stron internetowych zainteresowałem się w okolicach 2010 roku, na początku były to blogi o tematyce gier przeglądarkowych, później wiekszy projekt muzyczny o nazwie ElectroShock.

Przez kilka lat miałem okresy bardzo dużej motywacji oraz wielkiej niechęci, gdy coś nie działało tak jak oczekiwałem. w 2015 postanowiłem zmienić nieco sposób nauki i zacząłem wszystko od początku, od kompletnych podstaw, aby zrozumieć jak wszystko działa.

Rok nauki po kilka godzin dziennie zaowocował pierwszą ofertą pracy jako Web Developer! Bez wątpienia mogę zaliczyć tamten dzień do jednego z najważniejszych w moim życiu, ponieważ od tamtego momentu wszystko się zmieniło.

Pierwsze pół roku w biurze, pod okiem doświadczonego programisty nauczyło mnie na prawdę dużo, wtedy celem numer jeden była nauka, wynagrodzenie nie miało dla mnie większego znaczenia.

Przez ostatnie 4 lata pracowałem dla kilku firm w Wielkiej Brytanii, od bardzo małych agencji po spore start up'y. Od kwietnia 2019 roku pracuję w świetnej firmie Deeper Than Blue, w której rozwijam się każdego dnia.

Z rzeczy mniej istotnych, warto wspomnieć, że od 2007 do połowy 2020 roku mieszkałem na stałe w Wielkiej Brytanii, tam ukończyłem szkoły oraz pracowałem. W Lipcu 2020 postanowiłem wrócić do Polski i obecnie mieszkam w Lędzinach, niedaleko Katowic.

W dalszym ciągu pracuję dla DTB, z tą różnicą, że przeszedłem z umowy o pracę na kontrakt B2B, co pozwala mi na większą swobodę w tworzeniu nowych rzeczy dla swoich klientów.